SBB
  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
    • Aktuelni javni konkursi
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
      • Predsjedništvo
      • Kantonalne organizacije
        • Lokalne organizacije
      • Brčko Distrikt
      • Republika Srpska
      • Parlamentarci
        • Poslanici i delegati PSBiH
        • Zastupnici i delegati Parlamenta FBiH
      • Načelnici
      • Vijećnici
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE
No Result
View All Result
SBB
  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
    • Aktuelni javni konkursi
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
      • Predsjedništvo
      • Kantonalne organizacije
        • Lokalne organizacije
      • Brčko Distrikt
      • Republika Srpska
      • Parlamentarci
        • Poslanici i delegati PSBiH
        • Zastupnici i delegati Parlamenta FBiH
      • Načelnici
      • Vijećnici
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE
No Result
View All Result
SBB
No Result
View All Result
Početna Vijesti Saopćenja

Sa skupova SBB-a poručeno: Pozivamo Izetbegovića da teškom retorikom od ljudi ne pravi mete

18 Septembra, 2018
pod Saopćenja
Podijelite na Facebook-uPodijelite na Twitter-uPodijeliti na LinkedIn-u

Savez za bolju budućnost BiH nastavio je s predstavljanjem politike i kandidata za sve nivoe vlasti na predstojećim izborima. Tako su večeras u sarajevskim općinama Stari Grad i Centar održana još dva spektakularna skupa na kojima je vladala pobjednička atmosfera.

Skupovima je prisustvovao i Fahrudin Radončić, predsjednik SBB-a i kandidat za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH.

Na skupu u Starom Gradu, Radončić je bio direktan i konkretan u osvrtu na teroristički akt paljenja automobila potpredsjednice SBB-a Adise Omerbegović-Arapović.

– Porodici Arapović ne samo da su zapalili automobil, neko je danas došao i tražio Adisa kući. Vjerovatno su ga tražili kao našeg šefa Izbornog štaba – kazao je Radončić, praćen gromoglasnom podrškom.

U nastavku svog govora Radončić je podsjetio na brutalne napade i prijetnje novinarima i političkim oponentima.

– Naučili su oni da im lako prolazi, i Ugljen, i Leutar i Delalić, kojeg su pokušali meni podmetnuti. Neće moći. Ja vam kažem – mi se ne bojimo, i oni to treba da znaju, narod se ne boji. Najodgovorniji čovjek, ako se bilo kome nešto desi u ovoj zemlji, jeste Bakir Izetbegović. Njegov jezik, u nedostatku argumenata, pun je najtežih diskvalifikacija koje nekog radikala podstiču na nečije ubistvo – kazao je Radončić.

Predsjednik je na kraju dodao da je SBB stranka koja ima sve razloge da njeni članovi hodaju uzdignute glave, a da su oni koji prijete, oni koji treba da se stide, a ne da se bave atentatima, prijetnjama.

– Strah nije dobar saveznik nijednom vlastodršcu. Svi koji su vladali strahom, zna se kako su završili. Tako će biti i ovog 7. oktobra. Nije u redu da supruga direktora Obavještajne službe samu sebe slika sa snajperom i to objavljuje na društvenim mrežama. Ima li to igdje na svijetu – kazao je Radončić, praćen aplauzima i skandiranjem.

Inače, skup u dupke punoj sali Općine Stari Grad otvorio je Adnan Hadžimuratović, predsjednik OO SBB-a Stari Grad i kandidat za Skupštinu KS.

Velike ovacije i aplauze dobila je Adisa Omerbegović-Arapović, potpredsjednica SBB-a i kandidatkinja za Parlament BiH.

– Život za BiH! Mi ćemo na zlo uzvratiti dobrim. I zato moramo smijeniti režimsku mafiju. Molim vas da birate Fahrudina Radončića, da birate kandidate SBB-a. Mislili su da će me uplašiti, da ću se povući, e neću se povući, jer ih se ne plašimo – kazala je Arapović-Omerbegović.

Nakon nje obratili su se Jasminka Jasna Beri, kandidatkinja za Skupštinu KS, Mirvad Kurić ministar aktuelne Vlade KS i nosilac liste SBB-a za Skupštinu, Mirsad Kacila, nosilac liste za Parlament FBiH te Ismir Jusko, aktuelni državni ministar saobraćaja i komunikacija i nosilac liste za Parlament BiH.

I u velikoj sali UNITIC-a na skupu SBB-a u Općini Centar vladala je pobjednička atmosfera. Skup je otvorio Amer Kapo, predsjednik OO SBB-a.

Fahrudin Radončić na skupu u UNITIC-u svoj je govor otvorio državničkom porukom.

– Nalazimo se u općini za koju je jedan političar kazao da je vrednija od deset drugih, sjećate se. A mi kažemo da nam je jednako važan svaki pedalj Bosne i Hercegovine – kazao je Radončić.

Osvrnuo se i na jučerašnju izjavu Vukote Govedarice, predsjednika SDS-a.

– Govedarica je rekao da poručuje Radovanu Karadžiću da će on biti nasljednik njegove politike. I na tu njegovu izjavu, gdje prijeti nastavkom politike ratnog zločinca i genocida, niko ne reagira – naglasio je predsjednik Radončić i rekao da su jedine mete SBB i on lično.

Na kraju je podsjetio na izjavu rahmetli Alije Izetbegovića.

– Veliki rahmetli Alija je rekao: “Velikim Bogom se kunemo da robovi biti nećemo”, a ja poručujem: Velikim Bogom se kunemo da Bakirovi i Sebijini robovi biti nećemo – kazao je Radončić.

Na skupu u UNITIC-u obratili su se i Sulejman Memo Haljevac, kandidat za Skupštinu KS, Mario Nenadić, aktuelni ministar pravde u Vladi KS, profesorica Jasna Duraković, kandidatkinja za Skupštinu KS, poznata glumica Zana Marjanović te Edita Đapo, kandidatkinja za Parlament BiH i aktuelna ministrica u Vladi FBiH.

 

Prethodni članak

Ova zemlja ima šansu, mladi od političara stalno trebaju zahtijevati odgovore

Idući članak

Javni konkurs za popunu radnih mjesta državnih službenika u Ministarstvu zdravstva i socijalne politike SBK, objavljen 19. 9. 2018. godine u dnevnom listu „Dnevni avaz“

NAJNOVIJE

KOVAČEVIĆ I BH TELEKOM SU OBAVEZNI OBJAVITI SVE TAJNE PODATKE O POSLU VRIJEDNOM VIŠE STOTINA MILIONA KM, KAKO BI SE SPRIJEČILO FINANSIJSKO SAMOUNIŠTENJE JEDNE OD NAJVREDNIJIH KOMPANIJA FBiH

prije 3 mjeseca

Građani traže povratak SBB-a, treba oporezivati bogate i podići plaće svima!

prije 4 mjeseca

SBB: Bećiroviću, nismo te izabrali da šutiš

prije 7 mjeseci

Šmit je uvrijedio sve Bošnjake, žrtve genocida i treba da se izvini

prije 7 mjeseci

VRIJEME JE ZA POLITIČKI POVRATAK SBB-a

prije 1 godina

U 35-toj godini, iznenada preminuo Semir Smajić, predsjednik SBB-a RS i Srebrenice

prije 2 godine
  • Početna
  • Vijesti
  • O nama
  • Podrži SBB
  • Učlani se
  • Kontakt
  • Impressum

© 2018 SBB - Sva prava pridržana

  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
    • Aktuelni javni konkursi
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
      • Predsjedništvo
      • Kantonalne organizacije
      • Brčko Distrikt
      • Republika Srpska
      • Parlamentarci
      • Načelnici
      • Vijećnici
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE