SBB
  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
    • Aktuelni javni konkursi
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
      • Predsjedništvo
      • Kantonalne organizacije
        • Lokalne organizacije
      • Brčko Distrikt
      • Republika Srpska
      • Parlamentarci
        • Poslanici i delegati PSBiH
        • Zastupnici i delegati Parlamenta FBiH
      • Načelnici
      • Vijećnici
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE
No Result
View All Result
SBB
  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
    • Aktuelni javni konkursi
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
      • Predsjedništvo
      • Kantonalne organizacije
        • Lokalne organizacije
      • Brčko Distrikt
      • Republika Srpska
      • Parlamentarci
        • Poslanici i delegati PSBiH
        • Zastupnici i delegati Parlamenta FBiH
      • Načelnici
      • Vijećnici
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE
No Result
View All Result
SBB
No Result
View All Result
Početna Vijesti

Ismir Jusko u Dubaiju potpisao sporazum o zračnom prometu između BiH i Ujedinjenih Arapskih Emirata

5 Novembra, 2018
pod Vijesti
Podijelite na Facebook-uPodijelite na Twitter-uPodijeliti na LinkedIn-u

Ministar komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine Ismir Jusko i direktor Generalne uprave za civilnu avijaciju Ujedinjenih Arapskih Emirata Sajif Muhamed el-Suvajidi (Saif Mohammed Al-Suwaidi) potpisali su u Dubaiju sporazum između Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i Vlade Ujedinjenih Arapskih Emirata o zračnom prometu između i izvan njihovih teritorija.

Ovim sporazumom uređuju se prava koja ugovorne strane daju jedna drugoj, u svrhu omogućavanja svojim avioprijevoznicima da uspostave i obavljaju zračni promet.

Avioprijevoznici u zračnom prometu koje je odredila svaka ugovorna strana ovog sporazuma uživat će sljedeća prava: da lete iznad teritorije druge ugovorne strane, bez slijetanja; da se zaustavljaju na teritoriji druge ugovorne strane u nekomercijalne svrhe; da se, dok obavljaju dogovoreni zračni promet, zaustavljaju na teritoriji druge ugovorne strane u svrhu ukrcavanja ili iskrcavanja putnika međunarodnog zračnog prometa, prtljaga ili tereta, odvojeno ili u kombinaciji.

Uz ostalo, sporazumom je uređeno izdavanje, opoziv i ograničenje dozvola za rad avioprijevoznicima, carinske i druge korisničke obaveze, recipročno priznavanje certifikata i druge dokumentacije izdate od nacionalnih organa zračnog prometa obiju zemalja i dr.

Potpisani sporazum predstavlja još jednu u nizu aktivnosti Ministarstva komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine na daljnjem unapređenju zračnog prometa Bosne i Hercegovine.

Prilikom ove službene posjete ministar Jusko je, kao šef delegacije Bosne i Hercegovine, učestvovao na Konferenciji opunomoćenika Međunarodne telekomunikacijske unije (ITU), krovne međunarodne organizacije u području informacionih i komunikacionih tehnologija i usluga, a ujedno i najstarije specijalizirane agencije u okviru Ujedinjenih naroda. Na Konferenciji je učestvovalo 178 zemalja država članica ITU-a iz cijelog svijeta. Bosna i Hercegovina je članica ove unije od 1992. godine.

Konferencija opunomoćenika, koja se održava svake četiri godine, mjesto je na kojem države članice ITU-a donose ključne odluke od važnosti za budućnost ITU-a, njegov rad i organizaciju, te utvrđuju planove kojima će usmjeriti razvoj informacionih i komunikacionih tehnologija i usluga na svjetskom nivou u sljedećem periodu.

Jedna od najvažnijih tačaka na Konferenciji bio je izbor čelnih osoba i glavnih tijela ITU-a na mandatni period od četiri godine, i to generalnog sekretara i zamjenika generalnog sekretara ITU-a, direktora Radio-komunikacionog biroa, Biroa za telekomunikacionu standardizaciju i Biroa za telekomunikacioni razvoj ITU-a. Također je izabrano i 12 članova Odbora za radijske propise i nove države članice Vijeća ITU-a, tijela koje upravlja međunarodnom organizacijom u periodu između dviju konferencija opunomoćenika, ukupno njih 48 iz pet svjetskih regija.

Izvor: Avaz.ba

Prethodni članak

SBB neće razgovarati sa SDA

Idući članak

Javni oglas za popunu upražnjenog radnog mjesta namještenika u Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije, objavljen u dnevnom listu “Oslobođenje” 4. novembra 2018. godine

NAJNOVIJE

KOVAČEVIĆ I BH TELEKOM SU OBAVEZNI OBJAVITI SVE TAJNE PODATKE O POSLU VRIJEDNOM VIŠE STOTINA MILIONA KM, KAKO BI SE SPRIJEČILO FINANSIJSKO SAMOUNIŠTENJE JEDNE OD NAJVREDNIJIH KOMPANIJA FBiH

prije 3 mjeseca

Građani traže povratak SBB-a, treba oporezivati bogate i podići plaće svima!

prije 4 mjeseca

SBB: Bećiroviću, nismo te izabrali da šutiš

prije 7 mjeseci

Šmit je uvrijedio sve Bošnjake, žrtve genocida i treba da se izvini

prije 7 mjeseci

VRIJEME JE ZA POLITIČKI POVRATAK SBB-a

prije 1 godina

U 35-toj godini, iznenada preminuo Semir Smajić, predsjednik SBB-a RS i Srebrenice

prije 2 godine
  • Početna
  • Vijesti
  • O nama
  • Podrži SBB
  • Učlani se
  • Kontakt
  • Impressum

© 2018 SBB - Sva prava pridržana

  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
    • Aktuelni javni konkursi
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
      • Predsjedništvo
      • Kantonalne organizacije
      • Brčko Distrikt
      • Republika Srpska
      • Parlamentarci
      • Načelnici
      • Vijećnici
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE