SBB
  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE
No Result
View All Result
SBB
  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE
No Result
View All Result
SBB
No Result
View All Result
Početna Vijesti

Vlada Kantona Sarajevo podržat će manifestaciju u kraljevskom gradu Bobovcu

6 Jula, 2020
pod Vijesti
Podijelite na Facebook-uPodijelite na Twitter-uPodijeliti na LinkedIn-u

Premijer KS Mario Nenadić i ministar Kenan Alikadić održali sastanak sa predstavnicima Asocijacije nezavisnih intelektualaca Krug‘99.

Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo podržat će organizaciju manifestacije u kraljevskom gradu Bobovac, povodom obnove bosanske državnosti i obilježavanja 25. novembra – Dana državnosti Bosne i Hercegovine, saopćeno je iz Vlade KS.

Ovo je najavljeno na današnjem sastanku premijera KS Marija Nenadića, ministra Kenana Alikadića s predsjednikom Asocijacije nezavisnih intelektualaca Krug‘99 Adilom Kulenovićem i njenim uvaženim članovima, akademicima Martinom Tajsom i Mirkom Pejanovićem.

– Tradicionalnim okupljanjem na Bobovcu afirmiše se korijen bosanskog državnog subjektiviteta i utemeljenosti, kao i razvoj državnosti Bosne i Hercegovine u budućnosti – poručeno je sa sastanka.

Kulenović je istakao kako Asocijacija postoji već 27 godina, a da godišnje u prosjeku održi blizu 40 sesija.

 Mi nismo prestajali s radom ni tokom pandemije koja je proglašena zbog koronavirusa. Zahvaljujući modernoj tehnologiji sesije su se održavale online. Gosti su nam bili intelektualci iz cijelog svijeta, od Londona do Australije – naglasio je Kulenović.

Na sastanku je bilo riječi i o iznalaženju načina pružanje institucionalne podrške ovoj asocijaciji, jer je ona, prema riječima akademika Pejanovića, jedna od rijetkih koja njeguje analogiju društvenih procesa kroz historiju, zbog čega su poznati u regiji i svijetu.

Premijer i ministar su se saglasili sa navedenim i istakli da se radi o dugogodišnjem i veoma zapaženom radu te da će nastojati da pronađu način i za sistemsku podršku Vlade Kantona Sarajevo ovoj asocijaciji.

Prethodni članak

Arapović: Presuda Mujanoviću uoči obilježavanja genocida u Srebrenici nastavak je progona bh. državljana

Idući članak

Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo intenzivno radi na pripremi modela nastave za narednu školsku godinu

NAJNOVIJE

RADONČIĆ: MEHMEDOVIĆU, KLONI SE LOŠEG DRUŠTVA, NISU KARTELAŠI TVOJ NIVO

prije 1 sedmica

FORMIRAN MJESNI ODBOR SBB BANOVIĆI U MJESNOJ ZAJEDNICI GRAD 3

prije 1 sedmica

ZASTRAŠIVANJEM SE NE MOŽE IZBRISATI GENOCID

prije 3 sedmice

SBB TRAŽI ODGOVORNOST ZA SKANDAL U IGMANU: 780.000 EURA NIJE NESTALO SLUČAJNO

prije 3 sedmice

POKRALI 30 MILIONA KM I MISLE DA ĆE PREVARA PROĆI

prije 3 sedmice

ČLANOVI SBB-A IZ CIJELE BOSNE I HERCEGOVINE NA REDOVNOM UNUTARSTRANAČKOM SAVJETOVANJU

prije 1 mjesec
  • Početna
  • Vijesti
  • O nama
  • Podrži SBB
  • Učlani se
  • Kontakt
  • Impressum

© 2018 SBB - Sva prava pridržana

  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE