SBB
  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE
No Result
View All Result
SBB
  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE
No Result
View All Result
SBB
No Result
View All Result
Početna Vijesti

Hamzić: Radončić je tražio da ministri SBB-a napuste Vladu TK

24 Novembra, 2020
pod Vijesti
Podijelite na Facebook-uPodijelite na Twitter-uPodijeliti na LinkedIn-u

Tuzlaci su dobro zapamtili da je Fahrudin Radončić, kao ministar sigurnosti BiH, velikom akcijom policije za jednu noć uklonio migrante iz centra grada.

Nedžad Hamzić, v. d. predsjednika Kantonalnog odbora SBB-a u Tuzlanskom kantonu, danas je komentirao kao dobar rezultat SBB-a u Tuzli, ali i u cijelom kantonu, jer ta stranka nije imala predizbornu kampanju, bilborde, na glasačkom listiću nije bilo imena Fahrudina Radončića, i lokalni izbori nisu bili prioritet u odnosu na socijalne mjere i opće zdravlje.  

– Dobili smo instrukciju od predsjednika SBB-a Fahrudina Radončića da kao kantonalno rukovodstvo razmislimo o povlačenju naših ministara iz Vlade TK. Nakon Radončićeve ostavke na mjesto ministra sigurnosti, rečeno je da će SBB na svim nivoima biti u opoziciji. U Sarajevskom kantonu to se dogodilo voljom Četvorke, a u Tuzlanskom kantonu to treba biti principijelna odluka SBB-a. Razgovarat ću sa našim ministrima i svojom kolegicom i poslanicom Lejlom Vuković, te da nas dvoje kao kantonalni poslanici od kojih ovisi parlamentarna većina, izađemo iz nje i otvorimo prostor nekoj drugoj političkoj grupaciji da preuzme vladanje kantonom – kaže za „Avaz“ Hamzić.

On na kraju napominje da je SBB na ovim izborima podržao kandidaturu Jasmina Imamovića za načelnika Tuzle i da je ta podrška imala specifičnu težinu, jer su Tuzlaci dobro zapamtili da je Fahrudin Radončić, kao ministar sigurnosti BiH, velikom akcijom policije za jednu noć uklonio migrante iz centra grada.

Prethodni članak

Čestitka Predsjednika Saveza za bolju budućnost BiH Fahrudina Radončića povodom 25. novembra – Dana državnosti BiH

Idući članak

Nepotrebna dezinformacija: Nema zajedničkog sastanka Radončića, Čovića i Dodika

NAJNOVIJE

RADONČIĆ: MEHMEDOVIĆU, KLONI SE LOŠEG DRUŠTVA, NISU KARTELAŠI TVOJ NIVO

prije 3 sedmice

FORMIRAN MJESNI ODBOR SBB BANOVIĆI U MJESNOJ ZAJEDNICI GRAD 3

prije 3 sedmice

ZASTRAŠIVANJEM SE NE MOŽE IZBRISATI GENOCID

prije 4 sedmice

SBB TRAŽI ODGOVORNOST ZA SKANDAL U IGMANU: 780.000 EURA NIJE NESTALO SLUČAJNO

prije 4 sedmice

POKRALI 30 MILIONA KM I MISLE DA ĆE PREVARA PROĆI

prije 4 sedmice

ČLANOVI SBB-A IZ CIJELE BOSNE I HERCEGOVINE NA REDOVNOM UNUTARSTRANAČKOM SAVJETOVANJU

prije 1 mjesec
  • Početna
  • Vijesti
  • O nama
  • Podrži SBB
  • Učlani se
  • Kontakt
  • Impressum

© 2018 SBB - Sva prava pridržana

  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE