SBB
  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
    • Aktuelni javni konkursi
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
      • Predsjedništvo
      • Kantonalne organizacije
        • Lokalne organizacije
      • Brčko Distrikt
      • Republika Srpska
      • Parlamentarci
        • Poslanici i delegati PSBiH
        • Zastupnici i delegati Parlamenta FBiH
      • Načelnici
      • Vijećnici
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE
No Result
View All Result
SBB
  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
    • Aktuelni javni konkursi
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
      • Predsjedništvo
      • Kantonalne organizacije
        • Lokalne organizacije
      • Brčko Distrikt
      • Republika Srpska
      • Parlamentarci
        • Poslanici i delegati PSBiH
        • Zastupnici i delegati Parlamenta FBiH
      • Načelnici
      • Vijećnici
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE
No Result
View All Result
SBB
No Result
View All Result
Početna Vijesti

Radončić: Uredu je da Hrvati biraju svog legitimnog predstavnika, mislim da političari iz susjednih zemalja ne treba da se miješaju u unutrašnje stvari BiH

19 Jula, 2021
pod Vijesti
Podijelite na Facebook-uPodijelite na Twitter-uPodijeliti na LinkedIn-u

Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović stigao je juče u Vitez, a predsjednik SBB-a Fahrudin Radončić rekao je za N1 kako je jučerašnji termin njegovog dolaska u Bosnu i Hercegovinu pogrešan, odnosno na dan 11. juli kada se obilježava godišnjica genocida u Srebrenici, a da nije posjetio taj grad u BiH.

  • Mislim da je uredu da hrvatski predsjednici obilaze Hrvate u BiH i mislim da je termin 11. juli – kada je Srebrenica – pogrešan. Mogao je drugog dana dana doći u zapadnu Hercegovinu i stoga mislim da bi bilo dobro da je posjetio institucije u Sarajevu, iako on to iz nekih svojih razloga nije želio da uradi – komentarisao je za N1 Radončić.

Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović izjavio je juče da u službenu posjetu Sarajevu neće doći dok se “neke stvari ne razriješe”, a na upit reporterke N1 Snežane Mitrović da pojasni tu izjavu utvrdio je da “član Predsjedništva BiH Željko Komšić nije predstavnik hrvatskog naroda”.

 Radončić je komentarišući tu Milanovićevu izjavu rekao kako smatra da nije uredu da se političari iz susjednih zemalja miješaju u unutrašnje stvari BiH.

  • Mislim da političari iz susjednih zemalja ne treba da se miješaju u unutrašnje stvari BiH. Kako ćemo mi birati hrvatskog člana Predsjedništva na nama je obaveza. Mislim da je u redu da Hrvati biraju svoj legitimnog predstavnika – istakao je lider SBB-a.
  • Vidio sam da je gospodin Konaković dobio žestoke kritike dijela političke javnosti zato što je rekao da nije u redu da Bošnjaci biraju hrvatskog člana Predsjedništva i mislim da je Konaković u pravu. Mi to pitanje pokušavamo da riješimo deset godina i uvjeren sam da ćemo ga riješiti-  dodao je.

Ponovio je kako jučerašnji termin dolaska Milanovića u BiH nije pravi datum, jer je, kako je istakao, sva pažnja i međunarodne i domaće javnosti bila usmjerena ka Srebrenici.

  • Ne mislim da je bilo razloga da se on tamo ne pojavi umjesto što je poslao video poruku i nosio cvijet Srebrenice“, rekao je Radončić.

Važno je istaći da se juče prvi put desilo da je predsjednik neke zemlje u Bosni i Hercegovini bio u posjeti 11. jula, kada se obilježava godišnjica genocida u Srebrenici, a da nije posjetio taj grad.

Podsjetimo, izjava predsjednika Naroda i pravde Elmedina Konakovića da “nije u redu da Bošnjaci Hrvatima biraju člana Predsjedništva BiH” naišla je na oštre reakcije.

Na upit urednika i voditelja Mate Đakovića u emisiji “Telering” da li misli da je u redu da Bošnjaci izaberu Hrvatima člana Predsjendištva Bosne i Hercegovine, Konaković je odgovorio:

“Nije u redu, dakle, ja mislim da nije u redu. Mislim da to zaista jeste pitanje oko kojeg se treba sjesti i dogovorarati. Sve drugo što Čović priča je potpuna segregacija, diskriminacija, zloupotreba. U tom procesu ne bih isključio pravo da to bude osnovna tema u razgovoru o Izbornom zakonu. Ja sam to rekao više puta”.

(N1)

Prethodni članak

Predsjednik SBB-a Fahrudin Radončić danas u Potočarima na dženazi i ukopu još 19 novoidentifikovanih žrtava genocida u Srebrenici

Idući članak

Konkurs za prijem volontera u Općini Bužim, objavljen u “Oslobođenju” 6. 7. 2021. godine

NAJNOVIJE

KOVAČEVIĆ I BH TELEKOM SU OBAVEZNI OBJAVITI SVE TAJNE PODATKE O POSLU VRIJEDNOM VIŠE STOTINA MILIONA KM, KAKO BI SE SPRIJEČILO FINANSIJSKO SAMOUNIŠTENJE JEDNE OD NAJVREDNIJIH KOMPANIJA FBiH

prije 3 mjeseca

Građani traže povratak SBB-a, treba oporezivati bogate i podići plaće svima!

prije 4 mjeseca

SBB: Bećiroviću, nismo te izabrali da šutiš

prije 7 mjeseci

Šmit je uvrijedio sve Bošnjake, žrtve genocida i treba da se izvini

prije 7 mjeseci

VRIJEME JE ZA POLITIČKI POVRATAK SBB-a

prije 1 godina

U 35-toj godini, iznenada preminuo Semir Smajić, predsjednik SBB-a RS i Srebrenice

prije 2 godine
  • Početna
  • Vijesti
  • O nama
  • Podrži SBB
  • Učlani se
  • Kontakt
  • Impressum

© 2018 SBB - Sva prava pridržana

  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
    • Aktuelni javni konkursi
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
      • Predsjedništvo
      • Kantonalne organizacije
      • Brčko Distrikt
      • Republika Srpska
      • Parlamentarci
      • Načelnici
      • Vijećnici
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE