SBB
  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE
No Result
View All Result
SBB
  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE
No Result
View All Result
SBB
No Result
View All Result
Početna Vijesti Saopćenja

SBB KS: Tužno je bilo gledati premijera Fortu kako se smiješi u vozu “Željeznica FBiH”, dok u isto vrijeme Vlada koju predvode Konaković i on, pripremom stečaja, zakucava posljednji ekser u kovčeg GRAS-a

9 Augusta, 2021
pod Saopćenja
Podijelite na Facebook-uPodijelite na Twitter-uPodijeliti na LinkedIn-u

Vlada Kantona Sarajevo, koju s pravom nazivaju Facebook vlada ili komunalna vlada, jutros je na društvenim mrežama slavodobitno objavila vijest da je počeo saobraćati voz od Sarajeva do Pazarića.

Premijer Konakovićeve vlade Edin Forto prvi se provozao i javnost ushićeno obavijestio o „novom uspjehu“, i to na način kao da je on izgradio prugu od Sarajeva do Hadžića i uspostavio moderni željeznički saobraćaj. Gledajući premijera u vozu, u najmanju ruku, budio se osjećaj „susramlja“.

Iako na prvu ovaj potez Vlade može izgledati kao dobar, suštinski se, nažalost, ponovo radi samo o novom Facebook marketingu kantonalne vlasti koja iza sebe još nema nijedan konkretni realizirani kapitalni projekt. A, u isto vrijeme, Kanton se guši u smeću, Sarajevo opet nema vode…

Tužno je bilo gledati premijera Fortu kako se smiješi u vozu “Željeznica FBiH”, dok u isto vrijeme Vlada koju predvode Elmedin Konaković i on, pripremom stečaja, zakucava posljednji ekser u kovčeg GRAS-a. 

Pozivanjem u pomoć “Željeznica FBiH” da se uključe u gradski prijevoz u Kantonu Sarajevo, a što je izvorni posao kantonalnog preduzeća, samo je čin zvaničnog priznanja poraza i uništenja GRAS-a, koji, zajedno s Vladom, nije mogao osigurati kvalitetan javni prijevoz za građane općina Hadžići, Ilijaš… A voz je, vjerovatno, samo još jedan populistički manevar kojim se odvraća pažnja javnosti s tihog nestajanja GRAS-a.

Prethodni članak

Javni konkurs za prijem pripravnika u radni odnos na određeno vrijeme JP Elektroprivreda BiH d.d. Sarajevo, objavljen u Oslobođenju 09.08.2021. godine

Idući članak

Javni konkurs za popunu radnog mjesta u JU “Vrilo” Grude, objavljen u Dnevnom listu 10.08.2021. godine

NAJNOVIJE

SBB U BANOVIĆIMA OKUPIO NOVU GENERACIJU: FORMIRANO POVJERENIŠTVO FORUMA MLADIH

prije 2 dana

POZNATI NEUROHIRURG HASO SEFO PRISTUPIO SBB-U

prije 1 sedmica
Fena

VELIKI POVRATAK SBB-A: POTPREDSJEDNIK NERMIN DŽINDIĆ DANAS PREDAO STRANAČKE LISTE CIK-U

prije 1 sedmica

USPJEŠNI PODUZETNIK IZ NJEMAČKE NIHAD NINO HAMZIĆ PRISTUPIO SBB-U

prije 2 sedmice

DR. MUHAMED TERZIĆ PRISTUPIO SBB-U – NOVO POJAČANJE U BANOVIĆIMA

prije 2 sedmice

SBB NASTAVLJA OKUPLJATI VRHUNSKE STRUČNJAKE: BOJAN FARKAŠ PRISTUPIO STRANCI

prije 2 sedmice
  • Početna
  • Vijesti
  • O nama
  • Podrži SBB
  • Učlani se
  • Kontakt
  • Impressum

© 2018 SBB - Sva prava pridržana

  • POČETNA
  • VIJESTI
    • Saopćenja
    • Intervju
  • O NAMA
    • Statut SBB-a
    • Politika SBB-a
    • Naši ljudi
      • Predsjednik
  • PODRŽI SBB
  • UČLANI SE